• 25 فروردین 1403
1626865346 dropbox new layout 1280x720 1 - قابلیت های رایگان جدید سرویس Dropbox
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طی یک سال و نیم گذشته دنیا دچار دگرگونی های زیادی شده است. کووید 19 تقریبا تمام جوانب زندگی مجازی را دگرگون کرده است و این تغییرات در کار و آموزش بیشتر دید می شود. با اینکه محدودیت ها در برخی کشور ها در حال کاهش است، اما خط بین کار و خانه همچنان برای بسیاری نامشخص است. افرادی که در منزل کار می کنند و یا از راه دور کارهای خود را انجام می دهند، شدیدا به اینترنت و خدمات ابری وابسته هستند و در این بین دراپ باکس (Dropbox) قابلیت های جدیدی برای سرویس های خود معرفی کرده است که بیشتر از قبل به این نوع فعالیت ها یاری رسانی کند.

دراپ باکس مدت طولانی است که مدل کسب و کار خود را دچار تحول کرده است و این تحولات معمولا با ناراحتی کاربران رایگان همراه بوده است. اما Dropbox این کاربران را فراموش نکرده است و هر از گاهی قابلیت های جدیدی را معرفی می کند که برای همگان در دسترس است. جدیدترین قابلیت معرفی شده این سرویس، امکان بک آپ گیری از تصاویر گوشی همراه است.

با این قابلیت کاربران دراپ باکس می توانند به صورت خودکار از تصاویر گوشی همراه و هر دستگاه مشابهی که به حساب کابری دراپ باکس متصل باشد، نسخه پشتیبان تهیه کنند. همچنین کاربران می توانند تصمیم بگیرند کدام آلبوم ها به دراپ باکس اپلود خواهد شد و چگونه این تصاویر در فضای ابری ذخیره می شود. بسیاری از کاربران دراپ باکس نیز از این سرویس برای ارسال تصاویری استفاده میکنند که ممکن است فرمت های عمومی نداشته باشد به خصوص اگر مربوط به کار و پروژه های این چنینی باشد. کاربران میتوانند به جای اینکه تصاویر را از دراپ باکس دانلود کرده، فرمت ان را تغییر داده و سپس دوباره آپلود کنند، می توانند به صورت مستقیم از طریق دراپ باکس اقدام به تغییر فرمت آن کنند.

Skoda نرم افزار Shazam برای خودرو ها
> > >

از طرفی خدمات Dropbox Passwords نیز که برای کاربران رایگان نیز در دسترس است، به زودی قابلیت های جدیدی دریافت خواهد کرد. مثل ذخیره کردن اطلاعات فرم های آنلاین برای ثبت اطلاعات و یا ذخیره اطلاعات کارت های پرداختی به صورت کاملا امن. سرویس رمز عبور دراپ باکس در حال تبدیل شدن به یک برنامه مدیریت رمز عبور تمام عیار است که با استفاده از آن کاربر دیگر نیاز به ثبت نام در وبسایتی دیگر ندارد و امنیت کامل را به کاربر ارائه می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *