1614330022 xfyjjedl8apfdp4s62pddm 1440x720 - Dragon Age 4 یک تجربه کاملا تک نفره خواهد بود
زمان مطالعه: 3 دقیقه

پس از توقف کلی پروژه بازسازی بازی Anthem تیم Bioware اعلام کرد که نسخه چهارم این بازی هیچ حالت چند نفره و آنلاینی نخواهد داشت و این ممکن است یک خبر بود باشد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، نسخه چهارم بازی Dragon Age که ابتدا به عنوان یک بازی با تمرکز زیاد بر روی بخش مولتی پلیر معرفی شد، طی ماه جاری به سمت تک بازیکن بودن حرکت کرد، و حال تیم سازنده اعلام کرده، این عنوان به طور کلی تجربه ای تک نفره خواهد بود. به نظر میرسد که این تغییر برنامه به دلیل مشکلات بزرگی بود که تیم در ساخت بازی Anthem داشت صورت گرفته است. از طرفی بر اساس گزارشات، دلیل دیگر آن فروش موفق بازی Star Wars Jedi: Fallen Order بود که توسط کمپانی EA منتشر شد. این بازی که یک عنوان کاملا تک نفره بود با موفقیت چشم گیر، باعث شده فشار های EA بر روی تیم Dragon Age 4 برای تبدیل کامل این بازی به یک بازی مولتی پلیر کاهش یابد، زیرا بی شک مولتی پلیر بودن یک بازی فاکتور قوی برای سود بیشتر نیست. این در حالی است که مدتی پیش شنیده بودیم EA ادعا کرده است، دوره بازی های تک نفره رو با پایان است.

1614330096 dragon4 no multiplayer bioware - Dragon Age 4 یک تجربه کاملا تک نفره خواهد بود

ابتدا در سال 2015 بود که به بازی Dragon Age 4 اشاره هایی شد، ولی بعد ها در پاییز 2017 اخباری منتشر شد، و نشان میداد این پروژه با یک راه اندازی دوباره روبرو شد و دلیل آن اجرای یک سری برنامه بلند مدت، برای افزایش پتانسیل در آمد زایی بازی اعلام شد، در نتیجه باعث شد Mark Laidlaw کارگردان هنری سری بازی های Dragon Age این استودیو را ترک کند. در سال 2018 نیز EA اعلام کرد این بازی در مسیر جدیدی قرار گرفته و از آن به بعدخبر خاصی در این باره منتشر نشد. ما نیز بر اساس تجربه های تلخی که از EA داریم میتوانیم دلیل این نوع کش مکش ها که نهایتا جهت سود مالی بیشتر برای EA است را درک کنیم.

تخفیفات زمستانی استیم آغاز شد
> > >

تعطیلی پروژه بازی Anthem مرگ دوباره ای برای این بازی محسوب می شود، بعد از عرضه نامید کننده این بازی در فوریه سال 2019 تیم Bioware اعلام کرد برای بهتر سازی این بازی تلاش خواهد کرد، پس از مدتی سکوت با کم شدن میزان بازیکنان و کمرنگ شدن اخبار بازی، بازیکن ها بر این باور بودند که Bioware قصد دارد اجازه دهد این بازی در سکوت کامل به تاریخ انقضای خود و توقف کلی نزدیک شود. اما در فوریه سال 2020 مدیر استودیو Christian Dailey اعلام کرد، تیم سازنده در حال کار بر روی پروژه احیای بازی با نام Anthem Next است و همه گیری ویروس کرونا نیز جلودار این بازسازی نخواهد شد.

1614330056 anthem dylan jpg adapt crop191x100 1200w - Dragon Age 4 یک تجربه کاملا تک نفره خواهد بود

اما روز گذشته Christian Dailey با کمال تاسف اعلام کرد، پروژه Anthem Next به طور کلی تعطیل خواهد شد، و به صورت سر بسته اعلام کرد که منابع و توجه Bioware به بازی Dragon Age 4 و عنوان بعدی Mass effect متمرکز خواهد شد. این اتفاق تا حدی قابل پیش بینی بود زیرا طی ماه دسامبر سال گذشته اعلام شد که Mark Darrah کارگردان سری بازی Dragon Age جای خود را به Christian Dailey خواهد داد و این خبر خوبی برای Anthem نبود.

به گزارش سایت Bloomberg تیم 30 نفره Anthem از امروز به بعد به تیم Dragon age 4 خواهند پیوست. با اینکه خبر تعطیلی بازی Anthem و حذف بخش مولتی پلیر از بازی Dragon age 4 خبر ناامید کننده ای برای برخی است، با توجه به سابقه Bioware در طراحی و عرضه خوب بازی های تک نفره میتوان امید داشت این امر باعث بهتر شدن عنوان چهارم بازی Dragon age شود. از طرفی حذف بخش مولتی پلیر به تیم اجازه خواهد داد که وقت سرمایه و تمرکز بیشتری بر روی بهتر کردن هسته اصلی بازی بگذارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *