1616699897 2021 03 25 23 47 42 083b0320 8d74 11eb bff7 addce149030a cf webp 675380 opera - به روز رسانی Dota 2 بازی را برای تازه کار ها آسان تر میکند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

امروز، روز بزرگی برای بازی پرطرفدار دوتا 2 (Dota) است. همزمان بار عرضه انیمه بازی با نام Dota: Dragon’s Blood به روز رسانی جدید این بازی قابلیت ها و بهینه سازی هایی را برای بازیکنان جدید به همراه دارد.

عرضه این انیمه بی شک بازیکن های جدیدی را برای این بازی به همراه خواهد داشت، اما بازی دوتا 2 میتواند برای تازه کاران تجربه شروع تلخی به همراه داشته باشد. با وجود 119 شخصیت مختلف که هر کدام قابلیت های خود را دارند و چندین ابزار و آیتم مختلف، این بازی میتواند هزاران هزار سناریو مختلف داشته باشد که بازی را کمی برای تازه کاران نا خوشایند می کند، از طرفی بازیکن های حرفه نیز ممکن است نسبت به بازیکن های جدید بی رحم باشند، که موردی عجیب برای بازی های آنلاین این چنینی نیست.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، برای حل این مشکل Valve تصمیم گرفته است، به جای تخلیه بار عظیمی از اطلاعات روی ذهن بازیکن، چند سری ماموریت ها وهدف خاص برای بازیکن های جدید در نظر گرفته است، که با کامل کردن آنها نه تنها بازیکن با قوانین آشنا می شود، بلکه جوایزی نیز دریافت میکند. در کنار این Valve با طراحی یک شخصیت مجازی به عنوان همراه بازیکن به کمک افراد تازه کار آمده است. این شخصیت که نام خلاقانه help wizard به آن داده شده، با بازیکن ها اطلاعاتی در مورد بازی می دهد، و توضیحاتی در مورد کارکترها در حین بازی ارائه می دهد.

جدا از این یک Game Mode جدید نیز به بازی اضافه شده است که مخصوص بازیکن های جدید طراحی شده است. در این حالت، بازی کمی اسان تر شده، تحمل اشتباه بالاتری دارد، و هیچگونه تنبیهی برای بازیکن در صورت خروج از بازی در نظر گرفته نمی شود. همچنین تعداد شخصیت های بازی در این حالت محدود شده و شخصیت های نسبتا اسان تر در این لیست انتخاب شده اند، تا از سردرگمی و هراسان شدن بازیکن های جدید جلوگیری شود. بازیکن های جدیدی که از این شخصیت Game Mode استفاده میکنند و به بازی میپیوندند فقط با بازیکن های جدید دیگر مقابله خواهند کرد و دیگر با بازیکن های حرفه و تیمی سر و کار نخواهند داشت.

انیمه بازی DOTA 2 توسط نتفلیکس در حال ساخته شدن است
> > >

این اولین اقدام Valve برای محافظت از بازیکن های جدید نیست. چندی قبل تیم بازی دوتا 2 اقداماتی صورت داد تا بازیکن ها Smurf را تنبیه شوند. اگر این اصلاح برایتان آشنا نیست باید توضیح بدهم، که وقتی بازیکنی حرفه ای و قدیمی، با ساخت یک اکانت جدید در یک بازی به جمع بازیکن های تازه کار می پیوندند، تا آنها را مورد اذیت قرار داده و احساس قدر بودن دروغین به خود بدهند، به اصطلاح به انها Smurf گفته می شود.

بازی دوتا 2، عنوان نسبتا پرطرفداری است، و در تقریبا در تمام دوران وجودش بین 400 تا 500 هزار بازیکن فعال داشته است. اما برخلاف بسیاری بازی های دیگر این تعداد با شروع قرنطینه های جهانی سال گذشته افزایش چشم گیری نداشته است. به نظر میرسد بر اساس تحلیلات Valve این امر به دلیل عدم پیوستن بازیکن های جدید به این بازی است.این موضوع از نگاه من، به عنوان یکی از بازیکن های نسبتا قدیمی دوتا 2، هیچ جای تعجبی ندارد. متاسفانه اجتماع بازی های آنلاین مثل دوتا 2، میتواند جای بسیار خشن و بی رحمی برای بازیکن ها باشد. از افراد بی ادب و عصبی گرفته تا Smurf ها و اشخاصی که هیچگونه حس جوانمردانه رقابتی ندارند. هر روزه بازیکن های قدیمی زیادی هستند که برای همیشه از این بازی خداحافظی میکند، و بازیکن های جدید در کمتر از یک هفته دیگر به سمت آن بر نمیگردند. پس هر اقدامی که Valve برای راغب کردن بازیکن های جدید، و کنترل وضعیت ایجاد شده صورت می دهد، امری ضروری و قابل تحسین است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *