1628351532 crypto resize md - کلاهبرداری رمز ارزها با دخالت استیون سیگال و سرمایه گذاران مالباخته 11 میلیون دلاری
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آیا به صندوق رمزنگاری که توسط استیون سیگال ستاره هنرهای رزمی پشتیبانی می شود اعتماد می کنید؟ خوب ، به نظر می رسد حدود 11 میلیون دلار از 500 سرمایه گذار کلاهبرداری شده است.

به گزارش MarketWatch ، داستان ، متأسفانه مانند بسیاری دیگر ، به این شرح است: در سال 2017 ، Start Options ، یک پلتفرم سرمایه گذاری آنلاین که خدمات استخراج ، معامله و معاملات دارایی های دیجیتال را ارائه می داد ، به دنبال سرمایه گذار بود.

این پلتفرم توسط کسی به جز کریستیجان کرستیچ با نام مستعار فلیکس لوگان اداره نمی شد. او از این نام مستعار استفاده کرد زیرا قبلاً متهم به اجرای طرح های پونزی در استرالیا و کانادا بود. در همین حال ، جان دمار ، 55 ساله بازپرس خصوصی کالیفرنیا ، به عنوان مجری این کلاهبرداری پیگیری اوضاع را می کرد.

این پلتفرم مدعی شد که مزارع بزرگ استخراج رمزنگاری در چین را اداره می کند – از نظر اندازه شبیه مزرعه غیرقانونی استخراج رمزنگاری اخیر در اوکراین – و می تواند بین 25 تا 200 درصد بازدهی را ظرف دو ماه به دست آورد. همچنین اظهارات و گزارش های نادرست به سرمایه گذاران ارائه شد که نشان می داد پول آنها رو به افزایش است.

هنگامی که سرمایه گذاران متوجه شدند که مشکلی وجود دارد و درخواست بازپرداخت پولشان را دادند، به آنها گفته شد که وجوه آنها به پیشنهاد اولیه یک ارز رمزنگاری شده جدید معروف به Bitcoiin2Gen (یا B2G) منتقل می شود که 8000 برابر بازده را ارائه می دهد. این دقیقا همان شرکتی است که استیون سیگال آن را تبلیغ کرد.

هشدار: مراقب کلاهبرداری در سایت‌های آگهی واسط باشید!
> > >

نیازی به گفتن نیست که همه اینها یک تقلب بود. در چین هیچ مزرعه استخراج رمزنگاری و هیچ ارز رمزنگاری جدید وجود نداشت.

چگونه اتفاق افتاد؟
در مارس 2018 ، لوگان (کرستیچ) و سیگال اعلام کردند که شرکت را ترک می کنند و کرستیچ به طور کامل با حدود 7 میلیون دلار در حساب های تحت کنترل او ناپدید شد.

سپس دمار ادعاهای نادرست بیشتری مبنی بر تملک شرکت توسط صندوق های سرمایه گذاری روسی ارائه کرد. بعداً ، در خبری عجیب تر ، این شرکت ادعا کرد که DeMarr در مونته نگرو مورد حمله قرار گرفته و ناپدید شده است ، و به این ترتیب این حماسه کلاهبرداری به پایان رسید. بر اساس MarketWatch ، معلوم شد که او در خانه خود در کالیفرنیا دراز کشیده است.

در حال حاضر ، وزارت دادگستری ایالات متحده می گوید که دمار با 5 سال زندان روبرو است و کیفرخواست گسترده تری علیه کرستیچ و 15 متهم دیگر تشکیل شده است.

به گفته کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات ایالات متحده (SEC) ، سیگال همچنین به دلیل عدم افشای اینکه به عنوان سخنگوی این شرکت دستمزد دریافت کرده است ، متهم است. محل اقامت کرستیچ مشخص نیست اگرچه SEC معتقد است که او در صربستان در بازداشت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *