1614772480 covid 19 can kill heart cells and tissue - کووید 19 میتواند باعث مرگ سلول های قلبی شود
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از اختلالات سلامتی که ویروس کووید 19 میتواند برای انسان ها با شروع همه گیری میتواند ایجاد کند، مشکلات قبلی است. در بین این مشکلات، کاهش توان قلب در پمپاژ خون و یا ضربان نامرتب دیده شده است.

متخصصان سلامتی کنجکاو هستند که آیا این مشکلات به دلیل آلودگی و عفونت قلب توسط ویروس صورت گرفته است، و یا عکس العمل التهابی بدن به خاطر ایجاد آلودگی در دیگر قسمت هاست. دانستن اینکه چطور این ویروس بر روی قلب تاثیر میگذارد، میتواند به پزشکان  کمک بسزایی در درمان و کنترل عفونت های ویروس کرونا در قلب کند.به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک،  محققان دانشگاه پزشکی واشنگتون در سنت لوئیس، طی آزمایشی جدید به این نتیجه رسیده اند که خسارت به قلب توسط ویروس کرونا به دلیل حمله به قلب و تکثیر در بافت های قلبی صورت میپزیرد.

این تکثیر و تفکیک در بافت قلبی میتواند باعث مرگ سلول های قلب و اختلال در عضلات تپش قلب شود. محققان برای این آزمایش، با استفاده از سلول های بنیادی، اقدام به شبیه سازی بافت قلبی با آلودگی که در بدن ایجاد شده است کرده اند. نتایج این آزمایش میتواند به محققان و پزشکان برای درک بهتر تاثیرات بیماری بر روی قلب و توسعه درمان مناسب یاری کند.

در شروع همه گیری کرونا، گزارش شده بود که این ویروس میتواند در افراد سالم نیز مشکلات قبلی و عروقی ایجاد کند. در برخی موارد مشاهده شده بود که ورزشکاران پس از درمان ویروس، توانسته اند به فعالیت های ورزشی خود برگردند، اما برخی از آنها بعدها دچار مشکلات و اختلالاتی شدند که آنها را بار دیگر به بیمارستان ها کشاند. دلایل این اختلالات مدت طولانیست که بین پزشکان و محققان در مذاکره است.

سازمان FDA بار دیگر عدم شیوع ویروس کرونا توسط غذا و بسته بندی مواد غذایی را تایید کرد
> > >

این آزمایش جدید نشان داده که ویروس کرونا به طور مستقیم قلب و بافت های قلبی را مورد تاثیر قرار می دهد، محققان همچنین کشف کرده اند که مرگ سلولی و بافت قلب میتواند حتی درصورت نبود هیچگونه التهابی نیز صورت بگیرد. نکته جالب دیگر اینکه این ویروس باعث می شود سیستم دفاعی بدن عکس العمل منحصر به فردی نسبت به دیگر ویروس ها نشان دهد. دیگر ویروس ها معمولا باعث تکثییر سلول های B و T می شوند، این درحالی است که ویروس کرونا باعث می شود تعداد سلول های macrophages, monocytes و dendritic در سیستم دفاعی بدن بیشتر  از بقیه سلول ها شود. محققان هنوز نمیدانند معنی این عکس العمل چیست!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *