1617265652 giancarlo duarte rthw0pwclhw unsplash 1 1280x720 1 - مصرف کاکائو برای قلب و کاهش استرس مفید است
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خیلی از افراد برای مقابله با استرس به مصرف کاکائو روی میاورند، بر اساس مطالعاتی صورت گرفته توسط دانشگاه بیرمانگام، کاکائو نه تنها برای استرس مناسب است، بلکه فلاونولز موجود در کاکائو و برخی دیگر گیاهان غذایی، میتواند از سیستم قبلی و عروقی بدن محافظت کند.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، فلاونولز ماده ای شیمیایی است که در برخی گیاهان غذایی و میوه جات مثل، توت ها، انگورها، چای و دانه های کاکائو یافت می شود، و تحقیات نشان داده، این ماده فواید زیادی برای بدن انسان از جمله سیستم قلبی و عروقی و فعالیت های ذهنی دارد. در این بین شکلات و کاکائو که از دانه کاکائو گرفته می شود، میزان بیشتری فلاونولز را در خود ذخیره دارند، که بر اساس مطالعات جدید میتواند از بدن انسان در حین استرس و فشارهای عصبی محافظت کنند. برای این مطالعات، به تعدادی از شرکت کنندگان در یک آزمایش 90 دقیقه قبل از انجام برخی فعالیت های استرس زا، نوشیدنی های شکلاتی سرشار از فلاونولز خورانده شد.

محققان پس از بررسی به این نتیجه رسیدند که با مصرف این نوشیدنی ها،  فعالیت های عروقی و رگ های خونی این افراد بهتر از قبل عمل میکند، و میزان فشار و جریان خون در این افراد در هنگام استرس های روانی بهتر از قبل است. البته باید در نظر داشت که نوشیدنی های استفاده شده در این ازمایش ها حاوی مقدار زیادی فلاونولز بوده اند، و ممکن است مصرف یک لیوان شیر کاکائو استاندارد، تاثیر مشابه را نداشته باشد. اما محققان اعلام کردند که نمیتوان از خواص مفید فلاونولز موجود در مواد غذایی گیاهی چشم پوشی کرد. و با مصرف میزان مناسبی از این مواد غذایی میتوان به سطح مورد نیاز فلاونولز برای موثر بودن دسترسی پیدا کرد.

کووید 19 میتواند باعث مرگ سلول های قلبی شود
> > >

دکتر Catarina Rendeiro رهبر تیم تحقیقاتی دانشگاه بیرمنگام اعلام کرد:

نتایج این ازمایشات برای رژیم های غذایی بسیار مفید است، زیرا افراد میتوانند با مصرف برخی مواد غذایی سرشار از فلاونولز مانند سیب، انگور سیاه، توت سیاه، توت قرمز، گلابی و چای سبز به سطح فلاونولز لازم برای رسیدن به نتایج مشابه این آزمایشات برسند. این تاثیرات میتواند برای افرادی که نسبت به استرتس و فشارهای روانی و عصبی حساس تر هستند بسیار مهم باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *