5f152460 8f66 11ec adbb ca376b76abdd - هکرهای پشتیبانی شده توسط روسیه پیمانکاران دفاعی آمریکا را مورد حمله سایبری قرار دادند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش آزانس زیرساخت و امنیت سایبری (CISA) هکر های پشتیبانی شده توسط روسیه از ژانویه 2020 در حال حمله به پیمانکاران تسلیحات دفاعی آمریکا هستند. این آزانس روز چهارشنبه اعلام کرد که هکرهای اسپانسر شده توسط روسیه طی دو سال گذشته تعداد زیادی از پیمانکارانی که دارای تایید صلاحیت امنیتی از آمریکا هستند را به منظور به دست آوردن اطلاعات حساس و تکنولوژی های کنترل صادرات مورد حمله قرار داده اند.

این هکر های بازه وسیعی از پیمانکاران را با هدف بدست آوردن اطلاعاتی از جمله اطلاعات مربوط به سلاح ها و توسعه موشک ها، طراحی خودرو ها و هواپیما ها و دیگر اطلاعات حساس دیگر مربوط به وزارت دفاع آمریکا مورد حمله قرار داده اند. CISA اشاره ای به اطلاعاتی که هکر ها موفق به جمع آوری شده اند نکرده است، اما اعلام کرد که پیمانکاران کوچک و بزرگ هر دو مورد حمله قرار گرفته اند. سازمان های FBI، NSA و CISA هر سه انتظار دارند که این حمله ها در آینده نزدیک ادامه پیدا کند.

به گفته CISA: “اطلاعات بدست آورده شده، دید عمیقی به توسعه پلتفرم های سلاح های آمریکا و زمان بندی استقرار، جزییات خودرو ها، نقشه ها، زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات دارد. به بدست آوردن اطلاعات خاص داخلی و ایمیل های ارتباطی، دشمنان میتوانند برنامه ها و الویت بندی های خود تنظیم کرده، توسعه تکنولوژی های خود را سرعت بخشند، و یا سیاست گذاران خارجی را از مقاصد آمریکا مطلع سازند.”

این در حالی است که کشمکش ها در بین آمریکا و روسیه بر سر حمله احتمالی به اوکراین ادامه دارد. طی هفته های گذشته این کشور نیز مورد حمله های سایبری متعددی قرار گرفته است و وزارت دفاع اکراین به علاوه دو بانک دولتی نیز مورد حمله عدم پذیرش سرویس قرار گرفته اند.این حملات به طور مستقیم به روسیه نسبت داده نشده اند، اما ماه گذشته اوکراین کشور های همسایه خود را برای برخی از حملات سایبری به وبسایت های رسمی دولت این کشور مقصر خواند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *