• 25 فروردین 1403
چین پس از ماه ها مجددا مجوز انتشار بازی های کامپیوتری را صادر کرد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کشور چین مجوز انتشار بازی های کامپیوتری را با تایید 45 بازی جدید دوباره آغاز کرد. این کشور ارائه مجوز  بازی ها را از جولای سال 2021 متوقف کرده است.

این توقف جزوی از برنامه دولت چین، در مقابله با اعتیاد افراد جوان به بازی های کامپیوتری بود، و طی آن بسیاری از بازی هایی که “ارزش هایی اشتباه” به بازیکن ها ارائه می دادند، از انتشار منع شدند. حدود صدها کمپانی بازی سازی چینی، امادگی قطعی خود از پیروی از این قوانین را اعلام کردند. بخشی از این اقدامات راه اندازی سیستم تشخصی چهره برای دستگاه های همراه بود تا از بازی کردن افراد کم سن پس از ساعات خاموشی جلوگیری کند.

اما این اقدامات برای قانون گذاران کافی نبود. در ماه مارس اداره فضای سایبری چین اعلام کرد که قصد گسترش محدودیت های بازی های کامپیوتری کشور را دارد تا شبکه های اجتماعی و استریم های زنده را نیز در بر داشته باشد. این اقدامات در جهت ارائه فضای سایبری پاک برای بخش اعظمی از شهروندان به خصوص افراد جوان است.

این قانون گذاری ضربات زیادی به شرکت های بازی هاسازی و اینترنتی چین وارد کرده است. کمپانی های مثل Tencent, Iqiyi, Bilibili و Netease در چند ماه اخیر با افت شدید فروش مواجه شده اند و به گزارش وبسایت South China Morning Post در ماه دسامبر 2021 حدود 14000 استودیوی کوچک و شرکت های مربوط به بازی سازی بیکار و یا ورشکسته شده اند.

این اولین باری نیست که دولت چین دست به چنین اقداماتی زده است. در دسامبر سال 2018 این دولت ارائه مجوز به بازی های کامپیوتری را پس از 9 ماه توقف از سر گرفت.

بازی GodFall برای کنسول PS4 عرضه می شود
> > >

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *