1623473903 cnsa zhurong mars rover 0 - چین تصاویری از کاوشگر ژورانگ بر روی مریخ منتشر کرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آژانس فضایی چین تصاویری به تازگی منتشر کرده است که توسط کاوشگر مریخ ژورانگ (Zhurong) در محل فرود این کاوشگر گرفته شده است. این تصاویر شامل یک سلفی از کاوشگر و عکس پاناروما از سکوی فرود کاوشگر می شود.
1623473945 cnsa zhurong mars rover 3 - چین تصاویری از کاوشگر ژورانگ بر روی مریخ منتشر کرد
کاوشگر ژورانگ با استفاده از دوربینی که در زیر این کاوشگر تعبیه شده است، عکس اول را از فاصله ده متری از سکوی فرود خود گرفته است. این مدارگرد و کاوشگر جزوی از ماموریت “تیان-وی 1” کشور چین هستند که در روز 15 ماه می در منطقه Utopia Planitia در نیم کره شمالی مریخ فرود آمده است. این کاوشگر بعد از گذشت فقط 7 روز در تاریخ 22 می از سکوی فرود خارج شده تا ماموریت خود را آغاز کند و از آن زمان به بعد در حال اجرای اکتشافات علمی مختلف بوده است.
1623473916 cnsa zhurong mars rover 1 - چین تصاویری از کاوشگر ژورانگ بر روی مریخ منتشر کرد
این کاوشگر بسیار سریع تر از کاوشگر استقامت ناسا کار خود را شروع کرده است، اما عمر تخمین زده شده آن بسیار کمتر از استقامت می باشد. به گفته آژانس فضایی چین عمر مفید این کاوشگر فقط 90 روز خواهد بود، این درحالی است که ناسا انتظار دارد ماموریت کاوشگر استقامت تا 2 سال به طول انجامد و حتی بعد از آن نیز به فعالیت خود ادامه دهد. لازم به ذکر است که مدارگرد ماموریت تیان-وی 1 که در حال حاضر به دور مریخ درحال گردش است و نقش یک پل ارتباطی بین ژورانگ و زمین را دارد تا یک سال مریخی عمر خواهد کرد. 1 سال مریخ برابر 687 روز زمین می باشد.
1623473884 cnsa zhurong mars rover 4 - چین تصاویری از کاوشگر ژورانگ بر روی مریخ منتشر کرد
برای اطلاع بیشتر باید اضافه کنیم که ماموریت ژورانگ بر روی مریخ، گرفتن تصاویر رزولوشن بالای سه بعدی از سطح مریخ و بررسی و تحلیل ساختار سنگ های سیاره سرخ است. ژورانگ همچنین با استفاده از ابزار کشف زیر-سطحی خود در پی یافتن اثراتی از یخ و بررسی میدان مغناطیسی مریخ می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *