1625302563 cdc worker main uns 1280x720 1 - CDC و گزارش سه عفونت باکتریایی کشنده غیر معمول با منبع ناشناخته
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده سه مورد از عفونت باکتریایی شدید و اغلب کشنده را به نام ملیوئیدوز گزارش کرده است. منبع این عفونت ها در حال حاضر ناشناخته است، CDC گفت این موارد “غیرمعمول” است زیرا هیچ یک از سه قربانی قبل از بروز علائم به خارج از ایالات متحده سفر نکرده اند.
عفونت های ملیوئیدوز توسط یک پاتوژن باکتریایی به نام Burkholderia pseudomallei ایجاد می شود، که به عنوان یک عامل Tier 1 طبقه بندی می شود، همان دسته ای که محل زندگی سایر بیماری های جدی مانند ویروس ابولا و نوروتوکسین های ایجاد کننده بوتولیسم است.
اگرچه این عفونت ها در مناطق نیمه گرمسیری و گرمسیری جهان شایع است، اما معمولاً فقط در ایالات متحده زمانی ظاهر می شوند که کسی به منطقه ای دیگر سفر کرده باشد، این عفونت ها به طور گسترده ای گسترش یافته است. این باعث می شود این سه مورد – که اولین مورد در ماه مارس گزارش شد و کشنده بود – به خصوص که شامل سفر به خارج از ایالات متحده نیست، غیر معمول باشد.
به دنبال پرونده مرگبار اولیه، در ماه مه دو بیمار دیگر گزارش شدند، یكی كه بعداً آنقدر خوب شد تا به یك بخش مراقبت معمولی منتقل شود. دیگری در بیمارستان بستری است. اگرچه هویت آن فاش نشده است، CDC جزئیات اساسی را ارائه داده است.
این سه قربانی شامل یک مرد و دو زن بودند که یکی از آنها کودک بود. این بیماران همچنین از سه قسمت بسیار متفاوت ایالات متحده بودند: کانزاس، تگزاس و مینه سوتا. ادارات و خدمات بهداشتی دولتی در این سه ایالت با CDC همکاری می کنند تا تحقیق کنند که چه چیزی ممکن است پشت این موارد باشد.
کارشناسان می گویند از توالی ژنومی برای پیوند دادن این سه مورد با همان منبع احتمالی استفاده شده است. منشا این عفونت ها ممکن است یک حیوان یا یک محصول باشد، اما CDC در حال حاضر هیچ اطلاعاتی برای گزارش در مورد این موضوع ندارد. متأسفانه، علائم عفونت متفاوت است و ممکن است درمان بیماری را به تأخیر بیندازد.
CDC می گوید علائم ملیوئیدوز ممکن است مواردی مانند تب، سرفه، سردرد، مشکلات ریوی، درد مفاصل، درد معده، درد قفسه سینه، کاهش وزن و موارد دیگر را شامل شود. برخی از شرایط موجود عجیب و غریب نتایج شدید یا کشنده از عفونت را افزایش می دهد، که میزان کشندگی آنها از 10 تا 50 درصد است.
CDC راهنمایی هایی را برای پزشكانی كه ممكن است با عفونت های ملیوئیدوز روبرو شوند ارائه كرده است، اما در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد پیشگیری یا منبع آن برای عموم وجود ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *