1627142962 boeing starliner resize md - بوئینگ استارلاینر در تاریخ 30 ژوئیه برای پرواز آزمایشی به ISS آماده شد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

در تاریخ 20 دسامبر سال 2019، آنچه که قرار بود آخرین آزمایش فضاپیمای بوئینگ Starliner باشد قبل از اینکه بتواند فضانوردان ناسا را به فضا برساند، شکست خورد هنگامی که موشک به مدار مناسب لازم برای رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) نرسید. ناسا در آن زمان گفت که با وجود پرتاب موفقیت آمیز از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا، موشک “در مدار برنامه ریزی شده خود نبود” و “در حال حاضر در یک پیکربندی پایدار قرار داشت” در حالی که کنترل کننده های پرواز عیب یابی می کردند.

سپس، در 23 دسامبر 2019، ناسا فرود ایمن بوئینگ استارلینر را دوباره بر روی زمین جشن گرفت. این رویداد اولین برخورد زمینی یک کپسول دارای رتبه انسانی در تاریخ ایالات متحده است.

بوئینگ استارلاینر آماده امتحان مجدد است
ناسا و بوئینگ در حال برنامه ریزی برای مأموریت چرخشی Orbital Flight Test-2 (OFT-2) به ایستگاه فضایی بین المللی پس از یک روز کامل توجیهات و بحث و گفتگو در طی بررسی آمادگی پرواز هستند که در مرکز فضایی کندی آژانس در فلوریدا، قرار دارد. “”پرتاب فضاپیمای CST-100 Starliner بر روی موشک United Launch Alliance Atlas V قرار است به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری ناسا در ساعت 2:53 بعد از ظهر جمعه، 30 ژوئیه، از Space Launch Complex-41 در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال انجام شود. ”

خیلی چیزها به این مرحله بعدی اعتماد دارند، زیرا اگر پرواز موفقیت آمیز باشد، ناسا با آزمایش خدمه Starliner به جلو حرکت می کند. این برای ناسا که اکنون فقط برای پروازهای خدمه فقط به SpaceX متکی است بسیار مهم است.

تلسکوپ جیمز وب چگونه سیاره فراخورشیدی پوشیده از گدازه را مطالعه خواهد کرد
> > >

ناسا برای ارزیابی اینکه آیا کپسول می تواند از جنبه های مختلف سفر به ایستگاه فضایی بین المللی، از جمله پرتاب، لنگر انداختن و همچنین ورود مجدد اتمسفر، به آزمایش قابلیت های Starliner بپردازد، آزمایش آزمایشی را انجام می دهد. اگر همه چیز خوب پیش برود، ناسا دو وسیله نقلیه برای رفتن فضانوردان به فضا در اختیار خواهد داشت و این کار کمی نیست!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *