بوئینگ استارلاینر در تاریخ 30 ژوئیه برای پرواز آزمایشی به ISS آماده شد

در تاریخ 20 دسامبر سال 2019، آنچه که قرار بود آخرین آزمایش فضاپیمای بوئینگ Starliner باشد قبل از اینکه بتواند فضانوردان ناسا را به فضا برساند، شکست خورد هنگامی که موشک به مدار مناسب لازم برای رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) نرسید. ناسا در آن زمان گفت که با وجود پرتاب موفقیت آمیز از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا، موشک “در مدار برنامه ریزی شده خود نبود” و “در حال حاضر در یک پیکربندی پایدار قرار داشت” در حالی که کنترل کننده های پرواز عیب یابی می کردند.

سپس، در 23 دسامبر 2019، ناسا فرود ایمن بوئینگ استارلینر را دوباره بر روی زمین جشن گرفت. این رویداد اولین برخورد زمینی یک کپسول دارای رتبه انسانی در تاریخ ایالات متحده است.

بوئینگ استارلاینر آماده امتحان مجدد است
“ناسا و بوئینگ در حال برنامه ریزی برای مأموریت چرخشی Orbital Flight Test-2 (OFT-2) به ایستگاه فضایی بین المللی پس از یک روز کامل توجیهات و بحث و گفتگو در طی بررسی آمادگی پرواز هستند که در مرکز فضایی کندی آژانس در فلوریدا، قرار دارد. “”پرتاب فضاپیمای CST-100 Starliner بر روی موشک United Launch Alliance Atlas V قرار است به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری ناسا در ساعت 2:53 بعد از ظهر جمعه، 30 ژوئیه، از Space Launch Complex-41 در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال انجام شود. ”

خیلی چیزها به این مرحله بعدی اعتماد دارند، زیرا اگر پرواز موفقیت آمیز باشد، ناسا با آزمایش خدمه Starliner به جلو حرکت می کند. این برای ناسا که اکنون فقط برای پروازهای خدمه فقط به SpaceX متکی است بسیار مهم است.

ناسا در تلاش است تا عملیات تلسکوپ فضایی هابل را بازیابی کند
بیشتر

ناسا برای ارزیابی اینکه آیا کپسول می تواند از جنبه های مختلف سفر به ایستگاه فضایی بین المللی، از جمله پرتاب، لنگر انداختن و همچنین ورود مجدد اتمسفر، به آزمایش قابلیت های Starliner بپردازد، آزمایش آزمایشی را انجام می دهد. اگر همه چیز خوب پیش برود، ناسا دو وسیله نقلیه برای رفتن فضانوردان به فضا در اختیار خواهد داشت و این کار کمی نیست!

بنیامین اسدی

بنیامین اسدی

دبیر تکنولوژی و علوم فضایی

→ خواندن مطلب قبلی

ناسا یک جلسه توجیهی درباره بشقاب پرنده ها با پنتاگون داشت، هیچ کس نمی داند چرا

خواندن مطلب بعدی ←

دستگاه آب شیرین کن خورشیدی با هدف تولید 400000 لیتر آب در روز

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *