1627466444 bmw cargo bike escooter 1280x720 1 - بی ام دبلیو از مدل مفهومی اسکوتر و دوچرخه حمل بار الکتریکی رونمایی کرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کمپانی های متعددی در دنیا، به تحقیقات متعدد در مورد آینده تحرک و حمل نقل در شهر ها پرداخته اند. این نوع تحقیقات هم توسط کمپانی های شناخته شده انجام می شوند و هم توسط تیم های استارت آپی نوپا که به دنبال روش های متناوب حمل و نقل هستند. در این بین تیم تحقیقاتی شرکت بی ام دبلیو (BMW) از دو مدل مفهومی این روش های حمل نقل رونمایی کرده است، یک اسکوتر الکتریکی به نام Clever Commute و یک دوچرخه ااکتریکی به نام Dynamic Cargo.

1627466532 p90431171 lowres impulses for urban m - بی ام دبلیو از مدل مفهومی اسکوتر و دوچرخه حمل بار الکتریکی رونمایی کرد

دوچرخه الکتریکی در واقع طراحی سه چرخه دارد که در بین دو چرخ عقب آن فضایی برای جاسازی محموله تعبیه شده است. Dynamic Cargo در واقع یک دوچرخه حمل محموله کوچک است که به مصرف کننده وعده چابکی و انعطاف پذیری بالا می دهد. قسمت حمل بار این دوچرخه دارای چندین وسیله اتصال جانبی می باشد و برای حمل محموله های کوچک و یا کودکان مناسب است.

1627466444 p90431173 lowres impulse fuer urbane  - بی ام دبلیو از مدل مفهومی اسکوتر و دوچرخه حمل بار الکتریکی رونمایی کرد

محققان طراح این مدل در این باره اظهار دارند، دوچرخه ها و موتور های حمل بار و یا حمل کودکان مشابه معمولا برای نگه داشتن محموله بسیار عریض تر از دوچرخه های معمولی هستند. و این عرض طولانی باعث مشکلات متعددی به خصوص در هندلینگ و چابکی دوچرخه ها می شود. هدف این تیم تحقیقاتی، طراحی دوچرخه ای مناسب می باشد که بدون قربانی کردن چابکی دوچرخه فضای لازم برای حمل بار را نیز داشته باشد و در حین حال به شخص حس استفاده از یک دوچرخه معمولی را القا کند. این مدل مفهومی همچنین دارای یک ماژول مخصوص محافظت در مقابل آب و هوای نامساعد دارد.

1627466491 p90431169 lowres impulses for urban m - بی ام دبلیو از مدل مفهومی اسکوتر و دوچرخه حمل بار الکتریکی رونمایی کرد

اسکوتر الکتریکی Clever Commute نیز با اهدافی مشابه طراحی شده است، با این تفاوت که آن را برای مسافت های بسیار کوتاه تر در نظر گرفته اند. به گفته طراحان این اسکوتر برای استفاده های روزانه با بدنه ای کوچک و ارگونومیک مناسب طراحی شده است که میتوان آن را در فضاهای بسیار کوچک پارک کرد و یا در خودرو قرار داد. همچنین این اسکوتر را می توان به راحتی در وسایل نقلیه عمومی با خود حمل کرد. این اسکوتر دارای مکانیزم جمع سازی است که کاربر میتواند آن را برای حمل و نقل به شکل بسیار کوچک تری جمع سازی کند. در این حالت فرمان اسکوتر بسیار کوتاه تر می شود و محل قرار گیری پا نیز به بالا تا شده تا فضای بسیار کمتری را اشغال کند.

شرکت بی ام دبلیو اعلام کرده است که خود اقدام به طراحی این اسکوتر نخواهد کرد، اما حق امتیاز تولید آن را به دیگر تولید کنندگان خواهد فروخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *