1622991857 bentley pp racer 1 1280x720 1 - جزئیات فنی اتومبیل مسابقه ای بنتلی Continental GT3 Pikes Peak منتشر شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کمپانی عظیم بنتلی، جزئیات فنی اتومبیل مسابقه ای خود موسوم به Continental GT3 Pikes Peak را منتشر کرد. این خودروی کم نظیر دارای بیش از 750 اسب بخار قدرت و 1000 نیوتن متر گشتاور است که از یک موتور 4.0 لیتری V-8 تولید می شوند. این خودرو همچنین دارای جزئیات آیرودینامیکی زیادی است که به آن امکان می دهد 30 درصد شتاب بیشتر، نسبت به اتومبیل مسابقه ای استاندارد Continental GT3 داشته باشد.
1622991903 bentley pp racer 6 - جزئیات فنی اتومبیل مسابقه ای بنتلی Continental GT3 Pikes Peak منتشر شد
این اتومبیل در 27 ژوئن امسال، مسابقات Pikes Peak Hill Climb را تجربه خواهد کرد و کاملاً با سوخت تجدیدپذیر کار می کند. Pikes Peak Hill Climb یک رویداد طاقت فرسا است که نقطه شروع مسیر آن، در ارتفاع 9300 فوتی قرار دارد و این جاده تا ارتفاع 14100 پایی صعود می کند. فشار هوا در قله یک سوم کمتر از سطح دریا متراکم است، به این معنی که ماشین ها قدرت کمتری دارند و افراد دچار سرگیجه می شوند.
موتور این خودرو بر اساس موتور اتومبیل جاده ای بنتلی 4.0 لیتری توئین توربو V-8 ساخته شده است. این موتور دارای پیستون های جدید و میله های اتصال است تا بتواند فشارهای تقویت کننده بالاتر از 2.2 بار را داشته باشد. توربو و سوپرشارژ به ویژه در ارتفاعات زیاد که هوا رقیق تر است بسیار کارآمد خواهند بود.
1622991880 bentley pp racer 2 1 - جزئیات فنی اتومبیل مسابقه ای بنتلی Continental GT3 Pikes Peak منتشر شد
این خودرو دارای یک نوع منحصر به فرد سفارشی از منیفولد اگزوز است، که با استفاده از لیزر به صورت سه بعدی چاپ شده است. هر دو توربوشارژرهای آن، بزرگتر  هستند و با خروج از اگزوزهای کوتاه با لوله های مخصوصی که از پشت چرخ های جلو خارج می شوند، تخلیه می شوند. سوخت مورد استفاده این خودرو، سوختی تجدید پذیر با نام 98RON Renewable Racing Fuel است.
1622991876 bentley pp racer 7 - جزئیات فنی اتومبیل مسابقه ای بنتلی Continental GT3 Pikes Peak منتشر شد
این سوخت مسابقه ای تجدید پذیر ترکیبی اختصاصی از سوخت های زیستی پیشرفته است که به طور خاص برای اتومبیلرانی ها طراحی شده است. در حالی که هنوز هم به موتور اجازه تولید مقادیر زیادی انرژی را می دهد، این سوخت تا 85 درصد کاهش گاز گلخانه ای را ارائه می دهد.
1622991900 bentley pp racer 5 - جزئیات فنی اتومبیل مسابقه ای بنتلی Continental GT3 Pikes Peak منتشر شد
نکته جالب دیگر در مورد اتومبیل مسابقه ای داشتن ترمزهای مایع-خنک است. در مسیر کوه به دلیل مقاطع سرعت بالا که توسط گوشه های پایه تکه تکه شده و از سیستم ترمز استفاده می کنند، از ترمزها به شدت استفاده می شود. وقتی مردم با اتومبیل های عادی از (Pikes Peak) بالا می روند، ایستگاهی در میانه راه وجود دارد که محیط بان ها دمای ترمز را کنترل می کنند زیرا از دست دادن یک پیچ ممکن است به معنای سقوط صدها فوت درون دره کنار کوه باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *