• 31 اردیبهشت 1403
اندروید 13
زمان مطالعه: 2 دقیقه

در حالی که بسیاری از ما اندروید 12 را اجرا می کنیم و افراد زیادی منتظر عرضه اندروید 12 هستند. با این حال، این بدان معنا نیست که گوگل می خواهد سرعت خود را کاهش دهد زیرا این شرکت امروز دومین پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 13 را ارائه کرده است.

پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید 13 برای همه تلفن‌های Pixel از سری Google Pixel 4 به بعد در دسترس است. اگر قبلاً اولین پیش نمایش توسعه دهنده را نصب کرده اید، لازم نیست کاری انجام دهید زیرا به زودی به روز رسانی را دریافت خواهید کرد. با این حال، اگر می خواهید این کار را انجام دهید، می توانید ادامه دهید و به صورت دستی آن را نصب کنید. نکته آخر اینکه اگر دستگاه پیکسل ندارید، همیشه می توانید اندروید 13 را با استفاده از شبیه ساز اندروید در اندروید استودیو امتحان کنید.

d c tr nh nII5IPUv M0 unsplash 1 2048x1365 1 - نسخه دوم Developer اندروید 13 عرضه شد

پیش‌نمایش برنامه‌نویس اندروید 13 2 مجوزهای اعلان‌ها، مجوزهای قابل کاهش و موارد دیگر را اضافه می نماید
قابل توجه ترین مورد اضافه شده به اندروید 13، مجوز اعلان جدیدی است که گوگل به توسعه دهندگان خواهد داد. در حال حاضر، کاربران باید مجوز دسترسی به مکان، دوربین و میکروفون خود را به برنامه‌ها بدهند. با نسخه بعدی اندروید، کاربران نیز باید دسترسی به اعلان ها را تایید کنند.

من می‌دانم که این ممکن است یک چیز بی‌اهمیت به نظر برسد، اما در واقع یک معامله بزرگ است. در حال حاضر، برنامه ها به طور پیش فرض تمام اعلان های مورد نظر خود را ارسال می کنند. سپس باید به صورت دستی تغییر دهید که کدام برنامه می تواند چه اعلان هایی را برای شما ارسال کند. با این حال، با سیستم جدید، از همان ابتدا می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید برنامه برای شما اعلان ارسال کند یا خیر. برای کسی که همیشه برنامه های جدید نصب می کند، این ویژگی بسیار بهتر است.

سرویس جدید Premium Lite یوتیوب در مرحله آزمایش قرار گرفت
> > >

علاوه بر این، اندروید 13 DP 2 نیز مجوزهای قابل کاهش را به همراه دارد. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد به طور خودکار مجوزهایی را که دیگر ضروری نیستند لغو کنند. به عنوان مثال، اگر برنامه ای که زمانی نصب کرده اید نیاز به دسترسی به دوربین داشته باشد، اما اکنون به دوربین دسترسی ندارد، سیستم عامل به طور خودکار این مجوز را کاهش می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *