1618920417 unused apps 1280x720 1 - اندروید 12 دارای قابلیت hibernating برای برنامه های کاربری خواهد بود
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

اندروید 12 قابلیت های بسیاری دارد که طرفداران را هیجان زده کرده است.  این روز ها اطلاعات زیادی از این قابلیت ها منتشر می شود و جدید ترین آنها امکان hibernating برنامه های کاربردی به صورت خودکار برای افزایش میزان حافظه داخلی دستگاه است.

میزان حافظه داخلی معمولا برای کاربران اندروید مشکل بزرگی نیست، زیرا با محدودیت های اپل روبرو نیستند، اما هر متدی که باعث افزایش میزان حافظه موجود شود، یک نکته مثبت به حساب می آید. قابلیت hibernating برنامه های کاربردی به طور خودکار فایل های موقتی برنامه های بلااستفاده را پاک میکند تا میزان حافظه موجود را افزایش دهد. کدهای این قابلیت در یکی از buildsهای نشت کرده توسط وبسایت XDA-Developers کشف شده است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، این قابلیت به طور خودکار مجوز های دسترسی برنامه های کاربردی را که ماه ها بی استفاده مانده را باطل کرده و فایل های موقت آن ها را حذف میکند. به گفته XDA-Developers این قابلیت در صفحه App info هر برنامه کاربردی یافت می شود. این صفحه دارای یک گذینه جدید به نام remove permissions and free up space خواهد بود که جایگزین remove permissions if app isn’t used در اندروید 11 می شود و با فعال کردن آن. سیستم عامل به طور خودکار برنامه های کاربردی بلااستفاده را به حالت hibernate در می آورد و بعد از منحل کردن مجوز های دسترسی و خاموش کردن Notification های این برنامه ها، اقدام به حذف فایل های موقت و اضافی آنها می کند.

این قابلیت همچنین از داخل منوی Apps در صفحه Settings قابل دسترسی خواهد بود که در این صفحه جزییاتی از برنامه های hibernate شده مانند مدت زمان بلااستفاده بودن برنامه کاربردی و حذف دسرتسی های برنامه، در اختیار کاربر قرار میگیرد. لازم به ذکر است که نمیتوان انتظار داشت، این قابلیت حافظه داخلی آنچنانی را بر روی دستگاه خالی کند، ولی میتواند کمک به سزایی به صاحبان دستگاه های اندروید رده ی پایین تر با حافظه کمتر کند.

محققان دانشگاه کیوتو در حال آموزش نحوه خنده به هوش مصنوعی هستند
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *