1622371574 asteroid space 1280x720 1 - شهاب سنگی بلندتر از برج ایفل ماه آینده از نزدیکی زمین عبور می کند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شهاب سنگی به بزرگی یک زمین فوتبال ماه آینده از نزدیگی زمین عبور خواهد کرد. به گفته ناسا این شهاب سنگ پتانسیل مخاطره انگیز بودن دارد ولی از فاصله ای مطمئن از کنار زمین خواهد گذشت.میزان خطر شهاب سنگ ها با توجه به اندازه و فاصله از زمین تخمین زده می شود.

به گزارش هاسترتک، این شهاب سنگ که 2021 KT1 نام دارد روز اول ماه ژوئن سال جاری (10 تیر) از نزدیکی زمین عبور می کند. البته به خاطر داشته باشید که در مباحث ستاره شناسی کلمه “نزدیک” معنی نسبتا متفاوتی دارد و فاصله این شهاب با زمین بالغ بر 4.5 میلیون مایل (7.2 میلیون کیلومتر) خواهد بود. برای درک بهتر باید اضافه کنیم که این فاصله 19 برابر فاصله ماه تا زمین است. با این حال با توجه به عظمت کهکشان این فاصله بسیار نزدیک تلقی می شود. سرعت حرکت 2021 KT1  به 64.000 کیلومتر بر ساعت و قطر آن بین 150 تا 330 متر تخمین زده شده است.

به گفته مرکز اجسام نزدیک به زمین (The Center for Near-Earth object) خطر تصادف با خودرو، بیماری ها و دیگر بلایایی طبیعی برای یک انسان از خطر شهاب سنگ های نزدیک به زمین بیشتر است. درصد این احتمال بسیار پایین است اما هیچ وقت به صفر نمیرد. ولی با این حال با توجه به اینکه در گذشته شهاب سنگ های متعددی به زمین برخورد کرده اند و یکی از آن ها حتی موجب از بین رفتن بیشتر جانداران روی زمین شده است، در سرتاسر دنیا مراکزی برای بررسی و تحت نظر داشتن آسمان در جهت تشخیص شهاب سنگ هایی که احتمال برخورد بالا دارند تاسیس شده است که ما را از این موضوع مطلع خواهند کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *