amazon prime air boeing 767 on approach at stockton california us 1440x720 - آمازون 11 هواپیمای جت برای تحویل سریعتر سفارشات خرید
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آمازون روز سه شنبه گفت که برای تقویت شبکه فروش و تحویل سریعتر سفارشات به خریداران ، 11 جت از شرکتهای هواپیمایی Delta و WestJet خریداری کرده است.

این شرکت گفت که این اولین بار است که هواپیماهای شبکه تحویل سفارشات خود را خریداری می کند. طی دو سال گذشته، آمازون هواپیماهای مورد نیاز خود را، اجاره کرده است.

سارا روادز، نایب رئیس آمازون گلوبال ایر، در یک پست وبلاگی گفت: “داشتن ترکیبی از هواپیماهای اجاره ای و متعلق به ناوگان در حال رشد آمازون، به ما امکان مدیریت بهتر عملیات را می دهد.”.

دفتر آمازون مستقر در سیاتل در تلاش بوده است تا اکثر سفارشات را خودش به دست مشتریان برساند و کمتر به سرویس پستی ایالات متحده و سایر شرکت های هواپیمایی اعتماد کند. آمازون علاوه بر ناوگان هواپیمایی خود ، چندین هاب مرتب سازی بسته ها در فرودگاه های مختلف ایجاد کرده، انبارهایی را در نزدیکی محل زندگی خریداران باز کرده و برنامه ای را راه اندازی کرده است.

آمازون گفت این 11 هواپیما که همگی از نوع بوئینگ 767-300 هستند، از حالت مسافربری به هواپیمای ترابری تبدیل خواهند شد. چهار جت خریداری شده از WestJet امسال به ناوگان آمازون می پیوندند و هفت هواپیمای دیگر از دلتا تا سال آینده آماده می شوند. این خریدها، ناوگان کل آمازون را تا سال 2022 به 85 هواپیما می رساند.

آمازون دات کام از گفتن مبلغی که برای هواپیماها پرداخت خواهد نمود، خودداری کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *