1625235597 ss 3a2a15605e5817bb42df23cf1619587546bf8f6e 1920x1080 1440x720 - تبلیغات به بازی های کامپیوتری و کنسول می آید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک پلتفرم تبلیغاتی جدید به کمپانی های بازی سازی اجازه می دهد تا در مابین بازی های کامپیوتری و بازی کنسول ویدئوی تبلیغاتی پخش کنند. دقیقا به همان شکلی که در بازی های موبایل و تبلیغات شبکه های تلویزیونی دیده می شود. این تکنولوژی که playerWON نام دارد و توسط شرکت Simulmedia طراحی شده است، به بازیکن ها در صورت تماشای تبلیفات جوایزی مربوط به بازی را اهدا می کند و برای بازی های رایگان در نظر گرفته شده است.

شاید در نگاه اول به نظر بیاید همچین روشی با موفقیت روبرو نخواهد شد، ولی در حال حاضر این شرکت با کمپانی های EA و Hi-Rez قرارداد بسته است و نمونه آزمایشی از آن در بازی Smite راه اندازی شده است. بر اساس گزارشات، احتمال اینکه بازیکن ها به یک بازی ملحق شده و در آن پول خرج کنند، زمانی که با تماشای تبلیغات مزایایی دریافت کنند، بسیار بیشتر است. این گزارشات همچنین اعلام میکند که احتمال تماشای تبلیغات 15 تا 30 ثانیه ای توسط بازیکن ها برای دریافت جوایز بسیار بیشتر از احتمال پرداخت پول در بازی های رایگان است.

این تکنولوژی با هدف بازیکن های جوان بین 18 تا 34 سال طراحی شده است، که معمولا دسترسی به آن ها از روش های ویدئو مارکتینگ معمولی دشوارتر است و این افراد برای دریافت پاداش باید ویدئوهای تبلیغاتی را تا آخر تماشا کنند. به گفته تیم Simulmedia افراد حاضرند روزانه تا 10 ویدئو را با وعده پاداش تماشا کنند. دیو مادن (Dave Madden) از Simulmedia میگوید، 90% بازیکن های بازی های رایگان به هیچ وجه پولی در این بازی ها خرج نمیکنند و این روشی دیگری برای “بیرون کشیدن پول از بازیکن ها” است. با اینکه این بیانیه بی شرمانه است؛ اما صداقت آقای مادن را تحسین میکنیم.

بازی Elden Ring در صدر جدول برترین بازی "لیست دلخواه" استیم قرار گرفت
> > >

این کمپانی قصد دارد این سیستم را تا اواخر سال 2021 درچندین بازی مختلف پیاده سازی کند. به راستی که آینده تاریکی در انتظار بازی های کامپیوتری است. آیا شما حاضر هستید هر چند دقیقه 15 ثانیه از زمان تفریح خود را داوطلبانه صرف تماشای تبلیغات کرده تا در مقابل جوایزی دریافت کنید؟ یا بازخورد های منفی از این روش، این کمپانی را به زانو در خواهد آورد؟ چقدر زمان میبرد تا این تبلیغات راه خود را به بازی های غیر رایگان نیز پیدا کند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *