1628266131 leo 3 resize md - طرح ابتدایی خودروی پرنده Urban eVTOL LEO به اندازه یک خودروی معمولی
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با توجه به اینکه بازار تاکسی های هوایی تا سال 2041 به 14.7 میلیارد دلار افزایش می یابد، منطقی است که گام بعدی خودروهای شخصی قابل پرواز باشد. با در نظر گرفتن بازار پیشرفته آینده، Urban eVTOL در حال توسعه یک ماشین پرنده زیبا و جذاب است که ادعا می کند حداکثر سرعت آن به 400 مایل در ساعت (400 کیلومتر در ساعت) می رسد و برد آن به 400 مایل (483 کیلومتر) می رسد.
این خودروی پرنده که LEO کوپه نامیده می شود، توسط پیت بیتار، متخصص سیستم های محرک عمودی و طراح ابرخودروها کارلوس سالاف، که در بین طرح های دیگر به خاطر مفهوم مزدا فورایی معروف است، در حال توسعه است. هر دو تحت یک شرکت جدید، Urban eVTOL، برای ساخت هواپیمای مسافربری شخصی جدید کار می کنند که به هرکسی که پول کافی می دهد امکان استفاده از مزایای فن آوری های برخاست و فرود عمودی در خانه برخوردار شود.
1628266129 leo 4 resize md - طرح ابتدایی خودروی پرنده Urban eVTOL LEO به اندازه یک خودروی معمولی
ماشین پرنده جدید شبیه به هایپر خودرو در یک فضای گاراژ قرار می گیرد
این مشخصات ابرخودرو را می توان در رندرهای این شرکت مشاهده کرد، زیرا LEO بیش از هر چیزی که تا به حال دیده ایم شبیه یک ابرخودرو پرنده است. با این حال، مطمئناً مهندسی خاصی پشت دستگاه است که واقعاً برجسته است. LEO سه نفره از 16 پیشرانه 10 کیلوواتی برای بلند شدن عمودی و بیشتر در عقب وسیله نقلیه برای رانش افقی استفاده می کند-رندرها آخرین پیکربندی رانش را نشان نمی دهند. نمای بیرونی با استفاده از طراحی بال بال جعبه ای ساخته می شود که به آن اجازه می دهد در زمان افقی به سرعت 185 مایل در ساعت خود را در پرواز افقی پشتیبانی کند.
اگرچه بالهای کوچک LEO ممکن است به این معنی باشد که هواپیما برای حفظ هوای خود نیاز به سرعت بالا دارد، اما این طراحی به آن اجازه می دهد تا در زمین فضای کمتری را اشغال کند – یکی از مزایای اصلی بسیاری از شرکت های تاکسی پرواز، از جمله Kelekona با بال آن، ذکر شده است. هواپیمای eVTOL Urban به اندازه فقط یک ماشین در گاراژ اشغال می کند، به این معنی که صاحبان آن می توانند آن را در خانه نگهداری کنند.
این خودروی پرنده از یک سیستم باتری 66 کیلووات ساعتی استفاده می کند، که برای اهداف اضافی و رزرو به چندین واحد تقسیم می شود و به آن اجازه می دهد تقریباً یک ساعت و 15 دقیقه پرواز کند، با 5 دقیقه پرواز و فرود اضافی با استفاده از نیروی ذخیره. واحدهای عقب برای چرخش سریع قابل تعویض روی زمین خواهند بود.
1628266169 leo 1 resize md - طرح ابتدایی خودروی پرنده Urban eVTOL LEO به اندازه یک خودروی معمولی
ویژگی های ایمنی نوآورانه eVTOL
البته، هر صاحب یک هواپیمای شخصی سریع السیر با مدت زمان شارژ باتری کمی بیشتر از یک ساعت می خواهد بداند که خودروی آنها در صورت شارژ کم از آسمان نمی افتد؟ خوشبختانه به نظر می رسد Urban eVTOL دارای سیستم ایمنی فوق العاده ای برای LEO است. همانطور که بیتار به NewAtlas توضیح داد، این شرکت سه ویژگی اصلی ایمنی LEO را آزمایش می کند.
اینها شامل یک چتر نجات بالستیک برای “ایمنی آخرین راه حل” و یک سیستم موشک بالستیک در پایین ماشین پرنده است که “شبیه آنچه است که بزوس برای کاهش سرعت کپسول خود درست قبل از برخورد با زمین استفاده می کرد.”
سرانجام، این شرکت همچنین در حال توسعه راه حل فرود به نام “پنجه گربه” است، یک سیستم فرود بادی که به هواپیما اجازه می دهد تا فرودهای نرم را انجام دهد و حتی می تواند آن را حتی در صورت فرود در شیب ثابت نگه دارد.
Urban eVTOL قصد دارد یک نمونه اولیه برای LEO Coupe خود بسازد و آزمایش های پروازی را در سال 2022 آغاز کند و این شرکت به دنبال سرمایه گذاری است تا بتواند به مرحله بعدی توسعه نمونه های اولیه در مقیاس کامل برسد. اگرچه هنوز آزمایش های زیادی مورد نیاز است تا کسی بتواند این  اتومبیل پرنده را دریافت کند، اما بیتار ادعا کرد که این شرکت معتقد است که می تواند قیمت را به زیر 290،000 دلار برساند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *