زمان مطالعه: 2 دقیقه

سامسونگ به تازگی از جدیدترین نوع صفحه نمایش های عظیم خود رونمایی کرده است. این تلویزیون که توسط سامسونگ “دیوار” نامیده شده است، یک صفحه نمایش 1000 اینچی ماژولار است که با استفاده از پنل انعطاف پذیر MicroLED  امکان داشتن صفحه نمایش های بزرگ با اندازه های مختلف را ارائه می دهد و قابلیت های جدیدی همانند نرخ بروز رسانی تصویر 120 هرتز با خود به همراه دارد.

با اینکه تلویزیون بسیار بزرگ هستند، اما میزان پیکسل های تشکیل دهنده آن بسیار کوچک تر شده است. به گفته سامسونگ اندازه LED های موجود در این محصول 40% کوچک تر از نسل های قبلی این سری صفحه نمایش ها می باشد. “دیوار” همچنین دارای تکنولوژی جدیدی به نام Ultra Chroma می باشد که به استفاده از طول موج های رنگ باریک تر، رنگ های RGB خالص تر و دقیق تری را به نمایش می کشند.

زرولوشن این صفحه نمایش ها 8K می باشد و با قابلیت های سفارشی سازی می توان آن را به صورت افقی تا 16K ارتقاو داد. ابعاد تصویر در این حالت به 15360 در 1080 پیکسل می رسد، حال این رزولوشن را در اندازه 1000 اینچ تصور کنید! میزان روشنایی این تلویزیون ها به 1600 واحد می رسد. پیکسل های کوچک تر استفاده شده در این صفحه نمایش به این معنی است که فضای سیاه بیشتری در بین پیکسل ها وجود دارد، که امکان نمایش تصاویری با کنتراست بهتر را ارائه می دهد .این صفحه نمایش برای اتصال دارای داک (پایه) بی سیم  می باشد که به وسیله آن میتوان تلویزیون نه تنها بر روی دیوار، بلکه به صورت معقر، محدب، آویزان از سقف و یا حتی به شمل حرف L انگلیسی (تصویر زیر) نصب کرد.

ارزانترین کامپیوتر جهان با سیستم عامل اندروید
> > >

در داخل این تلویزیون ها پردازنده جدید Micro AI سامسونگ تعبیه شده است. این پردازنده  با استفاده از 16 مدل مختلف شبکه عصبی کامپیوتری فعالیت می کند و به گفته سامسونگ، تصاویر را با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ارتقاء مقیاس داده و میزان نویز تصویر را کاهش می دهد. این پردازنده همچنین قابلیت تصویر در تصویر را برای این تلویزیون به ارمغان می آورد که میتواند به صورت همزمان 4 تصویر را با رزولوشن 4K نمایش دهد.

در حال حاضر قیمتی برای تلویزیون The Wall مدل 2021 اعلام نشده است، اما بی شک با توجه به اینکه این محصول بیشتر استفاده تجاری دارد قیمت آن نیز بسیار سنگین خواهد بود و احتمالا هیچ وقت برای آن قیمتی واحد به صورت عمومی اعلام نخواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.