زمان مطالعه: 2 دقیقه

کارت گرافیک MSI RTX 3090 AERO 24G حس نوستالژیک عجیبی با خود به همراه دارد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک ، مایکرو-استار از مدل AERO کارت گرافیک RTX 3090عکس هایی منتشر کرده که دارای خنک کننده ای با دو خروجی ضخیم است. فن بزرگی که در کنار این خروجی ها قرار دارد درکنار حفره های متعدد این کولر حرارت را از کارت خارج میکند. نکته جالبی که این کارت را برای ما متمایز میکند در عکس های زیر قابل رویت است:

تصویر اول کارت گرافیک GTX 480 را نشان میدهد که حدودا 10 سال پیش توسط MSI عرضه شد و تصویر دوم مربوط به RTX 3090 است. در نگاه اول به نظر می رسد شاید قصد MSI استفاده از حس نوستالژیک این طراحی برای جلب توجه مشتریان است، ولی نکته ای که باید اضافه کنیم تغییرات و بهینه سازی های انجام شده بر روی این مدل هیت سینک است، که آنرا به خنک کننده ای قدر برای این کارت تبدیل میکند.البته بررسی های بیشتر برای تایید این مطلب نیاز است که به زودی اخبار آن منتشر خواهد شد.

از مشخصات این کارت هم کمی صحبت کنیم، 10.496 هسته CUDA، سرعت کلاک 1695 مگاهرتز، سرعت حافظه 19.5 گیگابایت برثانیه، پهنای باند حافظه 384 بیتی، و حافظه گرافیکی GDDR6X با 24 گیگایابت گنجایش از امکانات این کارت جذاب است. یک پورت HDMIو 3 پورت Display و اینترفیس PCI-E نسل چهارم به همراه دو درگاه برق 8 پین از دیگر جزییات این کارت است. همچنین مصرف برق آن 350 وات اعلام شده. اندازه ان 300 میلیمترطول، 110 میلیمتر عرض و 1.3 کیلوگرم وزن دارد.

معرفی دو کارت گرافیک GeForce RTX 3060 GAMING X و VENTUS 2X توسط MSI
> > >

درحال حاضر تاریخ عرضه و قیمتی برای این کارت گرافیک اعلام نشده ولی به میتوان گفت یکی از جذابترین کارت های تولید شده این سری است. با اینکه طرح آن الهام گرفته از یک طراحی قدیمی است، در بازار اشباع شده ی از کارت های گرافیکی مشابه، تازگی دلنیشینی به همراه دارد. شاید حس کلاسیک بودن طراحی آن باعث این موضوع می شود، ولی ممکن است این طراحی برای طرفداران کیس های پر زرق و برق، که از تعداد زیادی چراغ های RGB استفاده میکنند جذابیتی نداشته باشد. با این حال امیدواریم که بازده این سیستم خنک کننده هم به خوبی شکل ظاهری آن باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.