فوجی فیلم نوارهای مغناطیسی 580 ترابایتی میسازد

فوجی فیلم در حال تولید نوارهای مغناطیسی با فضای داده 580 ترابایت است که از جنس فریت استرانسیم (Strontium Ferrite) تهیه شده است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک ، فوجی فیلم به تازگی اعلام کرده که توانسته رکورد جهانی چگالی ثبت (Recording Density) به میزان 317 گیگابیت بر اینچ مربع را با دقت 3.2 نانومتر، با استفاده از نوارهای حافظه داده، که از جنس نوعی از ذرات مغناطیسی به نام فریت استرانسیم یا SrFe ساخته شده اند، به ثبت برساند.

فوجی فیلم نوارهای مغناطیسی 580 ترابایتی میسازد

این تیم طی همکاری با IBM در صدد هستند که سیر تکامل این تکنولوژی را برای ساخت کارتریج های حافظه، با فضای 580 ترابایت طی کنند. این میزان 50 برابر میزان گنجایش کارتریج های نسل حاضر، و برابر 120.000 دی وی دی است. فریت استرانسیم یک ماده بسیار پایدار و مغناطیسی است، که معمولا در موتور ها از طراحی آن استفاده می شود. فوجی فیلم مالک انحصاری تکنولوژی است که میتواند از ذرات مغناطیسی SrFe در ساخت نوارهای مغناطیسی داده استفاده کند.

فوجی فیلم نوارهای مغناطیسی 580 ترابایتی میسازد

این تکنولوژی که NANOCUBIC نام دارد این امکان را به فوجی فیلم میدهد تا با اضافه کردن نوعی ریز عنصر و اصلاح شرایط آمیختن این عناصر، نوعی از ذرات مغناطیسی فوق العاده فشرده SrFe را تولید کند، که میتواند چگالی ثبت بالایی را رقم بزند.

این ذرات مغناطیسی حدود 60% کوچکتر از ذرات فریت باریوم (Barrium Ferrite) ،موادی که در نسل حاضر نوارهای مغناطیسی از آن استفاده می شود، هستند. به گفته IBM این فناوری قابلیت تولید نوارهای مغناطیسی تا 175 زتابایت را تا سال 2025 در اختیارشان خواهد گذاشت. باید اضافه کنیم که هر زتابایت معادل 1 میلیارد ترابایت است.

اسپیس اکس قصد دارد دیش های استارلینک را بر روی خودرو های بزرگ نصب کند
بیشتر

 

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

فروش 407 میلیون دلاری اپلیکشین های گوشی طی تعطیلات کریسمس

خواندن مطلب بعدی ←

برنامه های LG برای صفحه نمایش های شفاف

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *