زمان مطالعه: 2 دقیقه

فوجی فیلم در حال تولید نوارهای مغناطیسی با فضای داده 580 ترابایت است که از جنس فریت استرانسیم (Strontium Ferrite) تهیه شده است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک ، فوجی فیلم به تازگی اعلام کرده که توانسته رکورد جهانی چگالی ثبت (Recording Density) به میزان 317 گیگابیت بر اینچ مربع را با دقت 3.2 نانومتر، با استفاده از نوارهای حافظه داده، که از جنس نوعی از ذرات مغناطیسی به نام فریت استرانسیم یا SrFe ساخته شده اند، به ثبت برساند.

این تیم طی همکاری با IBM در صدد هستند که سیر تکامل این تکنولوژی را برای ساخت کارتریج های حافظه، با فضای 580 ترابایت طی کنند. این میزان 50 برابر میزان گنجایش کارتریج های نسل حاضر، و برابر 120.000 دی وی دی است. فریت استرانسیم یک ماده بسیار پایدار و مغناطیسی است، که معمولا در موتور ها از طراحی آن استفاده می شود. فوجی فیلم مالک انحصاری تکنولوژی است که میتواند از ذرات مغناطیسی SrFe در ساخت نوارهای مغناطیسی داده استفاده کند.

این تکنولوژی که NANOCUBIC نام دارد این امکان را به فوجی فیلم میدهد تا با اضافه کردن نوعی ریز عنصر و اصلاح شرایط آمیختن این عناصر، نوعی از ذرات مغناطیسی فوق العاده فشرده SrFe را تولید کند، که میتواند چگالی ثبت بالایی را رقم بزند.

این ذرات مغناطیسی حدود 60% کوچکتر از ذرات فریت باریوم (Barrium Ferrite) ،موادی که در نسل حاضر نوارهای مغناطیسی از آن استفاده می شود، هستند. به گفته IBM این فناوری قابلیت تولید نوارهای مغناطیسی تا 175 زتابایت را تا سال 2025 در اختیارشان خواهد گذاشت. باید اضافه کنیم که هر زتابایت معادل 1 میلیارد ترابایت است.

آمار فروش نیم میلیون دستگاه خودرو توسط تسلا در سال 2020
> > >

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.