1609312668 2020 12 30 16 15 20 sony sold 3 4 million units of playstation 5 in its first 4 weeks opera - سونی طی 4 هفته، 3.4 میلیون عدد پلی استیشن 5 را بفروش رسانده
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

سونی توانسته در طول فقط 4 هفته رکورد فروش کنسول های خود را در تمام تاریخ فعالیت این کمپانی بشکند.

سونی اعلام کرده که قصد دارد حدود 16.8 الی 18 میلیون دستگاه پلی استیشن دیگر را طی سال 2021 به فروش برساند. این کمپانی ژاپنی تعداد واحد دستگاه های زیادی را برای ماه ژانویه برای فروش به بازارهایی آسیایی آماده کرده است. این درحالی است که کنسول نسل جدید مایکروسافت یعنی اکس باکس سری اس، فقط 2 میلیون دستگاه بفروش رفته است. با اینکه نسبت به پلی استیشن 5 پایین تر است ولی همچنان رقم قابل توجهی برای 4 هفته است. به نظر می رسد سونی زودتر از مایکروسافت شروع به ساخت کرده و تعداد بیشتری هم چیپ AMD رزرو کرده است.

البته باید اضافه کنیم شکایات زیادی از سونی و مایکروسافت در بین طرفداران وجود دارد. زیرا تعداد بسیار بالایی از این آمار توسط دلالان وسودجویان، برای فروش با قیمت دو یا سه و یا حتی چهار برابر در بازار سیاه خریداری شده است. با این اوصاف به نظر نمیرسد که این دو  کمپانی آنچنان که باید به این موضوع اهمیت میدهند، وقتی که اول و آخر سود فروش رفته از این کنسول ها به دستشان می رسد،صرف از اینکه خریدار کیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *