سامسونگ مورد حمله سایبری قرار گرفت
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

سامسونگ همانند انویدیا مورد حمله سایبری قرار گرفت و حدود 190 گیگ داده حساس این کمپانی به سرقت رفت.

فصل حملات سایبری دوباره داغ شده است. بر اساس گزارشات برخی داده های حساس و محرمانه شرکت سامسونگ روز یکشنبه طی یک حمله سایبری به سرقت رفته است.

روز جمعه تیم هکری Lapsus$ از آمریکای جنوبی، پس از آپلود حجم زیادی از داده ها، منبع آن را سامسونگ ادعا کرده است.  این تیم اعلام کرده است که داده های منتشر شده شامل سورس کد های بوت جدیدترین دستگاه های سامسونگ می شود، همچنین داده های بسیاری حساسی همانند کد های احراز هویت بایومتریکی و رمزنگاری های بر روی دستگاه  نیز در میان این داده ها یافت می شود.

تمامی این داده ها حدود 190 گیگابایت حجم دارد و در حال حاضر به صورت تورنت به اشتراک گذاشته شده است. اگر محتویات اعلام شده حقیقت داشته باشد، این سرقت میتواند ضربات مهلکی با سامسونگ وارد کند.

اگر نام Lapsus$ برایتان آشناست، این تیم هفته گذشته مسئولیت حمله سایبری به شرکت انویدیا را نیز بر عهده گرفته است و طی یک حمله حدود 1 ترابایت داده حساس کارکنان، شماتیک ها و سورس کد های این شرکت را به سرقت رسانده اند. در پی این حمله Lapsus$ از انویدیا خواسته تا محدود کننده های ماینینگ رمز ارز را از کارت های گرافیکی سری RTX 30 حذف کند.

این تیم در حال حاضر هیچ گونه مطالبه ای از سامسونگ نداشته اند و هنوز مشخص نیست از سامسونگ چه می خواهد، اما در گذشته اعلام کرده است که حملات این تیم به هیچ وجه جنبه سیاسی ندارد و مربوط به موقعیت روسیه و اوکراین نیز نمی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *